Jak na čistá garážová vrata

 1. Hrubé znečištění (omítku, písek, bláto) nejprve důkladně odstraňte ručním smetáčkem s jemným vlasem. Tento krok je nutno dělat velmi opatrně, aby nedošlo k poškrábání laku a plastových oken.
 2. Povrch sekčních panelů pečlivě očistěte měkkým čistým hadříkem a studenou vodou. Nezapomeňte na prostor mezi sekcemi. Kromě povrchu vrat očistěte také všechna těsnění, vnitřní kování a u vrat TRIDO Evo i rám.
 3. Silné znečištění lze odstranit teplou vodou (maximální teplota 25 °C) a běžným prostředkem na mytí nádobí, nebo mýdlovou vodou. Čistěte jemným tlakem a krouživými pohyby. Poté povrch omyjte čistou vodou.
 4. Na vrata nikdy nepoužívejte tlakovou vodu, agresivní čistící prostředky a chemická rozpouštědla!
 5. Okna ve vratech
  Plastová okna garážových vrat by se neměla čistit agresivními čisticími prostředky nebo prostředky obsahujícími alkohol! Používejte čistou vodu nebo jemný čisticí prostředek. Aby nedošlo k poškrábání povrchu, používejte čistý hadřík z mikrovlákna. Nezapomeňte předem jemným smetáčkem odstranit zrnka písku z omítky, která by mohla okna poškrábat. 
 6. Ocelové komponenty (kování vrat)
  Díly vyrobené z oceli by se měly opláchnout prostředkem na mytí nádobí, nebo mýdlovou vodou. Postačí měkká houbička nebo běžně dostupný prostředek na čištění laku. Zkontrolujte, zda nejsou komponenty zrezivělé a v případě potřeby použijte odstraňovač rzi. Kolejnice zbytečně nemažte, zabráníte tak zachytávání nečistot.
 7. Komponenty z nerezové oceli
  Většinu nečistot lze odstranit měkkým čistým hadříkem a prostředkem na mytí nádobí, nebo teplou mýdlovou vodou. K odstranění odolných nečistot, jako je vodní kámen nebo skvrny od barvy, lze použít čisticí prostředek na nerezovou ocel. Prostředky na drhnutí nejsou vhodné, protože poškrábou povrch. Po vyčištění omyjte povrch čistou vodou a vytřete nerezové povrchy do sucha. K obnovení lesku nerezové oceli použijte prášek do pečiva a měkký hadřík.  
 8. Bezpečnostní senzory vrat
  Senzory nesmí být poškozené, přetočené nebo znečištěné, aby fungovaly správně. Senzory otírejte vlhkým hadříkem z mikrovlákna a vyvíjejte pouze mírný tlak. Vždy dbejte na to, abyste neměnili polohu senzoru. Po vyčištění zkontrolujte jejich správnou funkci.

Jak často vrata čistit?

Garážová vrata čistěte přibližně jednou za čtyři měsíce. Pravidelné čištění zabraňuje především usazování odolných nečistot. Zejména v zimních měsících se na garážových vratech a jejich kování hromadí nečistoty.

Jak často je třeba garážová vrata čistit, závisí také na počasí a dalších vlivech okolního prostředí. Nachází se vaše garáž na rušné ulici nebo v blízkosti průmyslové oblasti? Pak byste měli garážová vrata čistit častěji, protože výfukové plyny a zplodiny způsobují usazování velkého množství nečistot. Pravidelným čištěním vratového systému zabráníte silnému znečištění, které může časem zhoršit funkci vrat.

Na jaře a na podzim je dobré provést rozsáhlejší údržbu a kontrolu vrat.

Máte zájem o naše služby?

Zavolejte na číslo +420 605 082 649 nebo nám na sebe zanechte kontakt na emailu info@gaterol.cz a my se Vám ozveme. Případně stačí vyplnit formulář /kontaktovat/

Ohodnoťte nás

GATEROL s.r.o. na Firmy.cz